Class: 71 Medium Agility Graded 6,7
Judge: Rhys Parrin Length: 188m Time: 63secs
Grade 6 - 1 place and 1 trophy
PlaceP |
R/N |
Handler + Dog |
Handler |
Dog |
Faults |
Time |
1 T |
390 |
Ryan Feehan Razzle Dazzle Time To Shine |
Ryan Feehan |
Razzle Dazzle Time To Shine |
C |
41.192 |
|
20 |
Sally Avery Klairella Celestite Hiroko |
Sally Avery |
Klairella Celestite Hiroko |
C |
59.529 |
|
193 |
Tamzin Love Alnmac Midnight Cowboy |
Tamzin Love |
Alnmac Midnight Cowboy |
5 |
55.404 |
|
105 |
Julie Thomson Nancy Jelly Tot AW(G) |
Julie Thomson |
Nancy Jelly Tot AW(G) |
10.609 |
73.609 |
|
547 |
Trish Piggin Trixlin Oh What A Frenzy AW(S) |
Trish Piggin |
Trixlin Oh What A Frenzy AW(S) |
13.57 |
76.570 |
Eliminations:
343 Emily Dawson, Grand Duke Percy Flyer;
67 Lucy Fulford, It's All About The Hoki Loki;
96 Nikki Bentley, Deanway Lemon Meringue;
417 Amanda Dougal, Kacadu Heart Of Fire;
Grade 7 - 3 places and 3 trophies
PlaceP |
R/N |
Handler + Dog |
Handler |
Dog |
Faults |
Time |
1 T |
415 |
Amanda Dougal Anelu Fire Star AW(G) |
Amanda Dougal |
Anelu Fire Star AW(G) |
C |
40.811 |
2 T |
86 |
Louise McMahon Charterwood Danita AW(G) |
Louise McMahon |
Charterwood Danita AW(G) |
C |
43.338 |
3 T |
244 |
Des Cufley What You Got Dino |
Des Cufley |
What You Got Dino |
C |
46.666 |
|
87 |
Louise McMahon Follow The Scent Saffron |
Louise McMahon |
Follow The Scent Saffron |
5 |
43.169 |
|
697 |
Louise Witmore Greenfox Rocco |
Louise Witmore |
Greenfox Rocco |
5 |
44.357 |
|
529 |
Brooke Smiles Izzy Wizzy Just Got Busy |
Brooke Smiles |
Izzy Wizzy Just Got Busy |
5 |
44.863 |
|
353 |
Emma Weiss Go Curly Wurly AW(P) |
Emma Weiss |
Go Curly Wurly AW(P) |
5 |
45.111 |
|
681 |
Denise Traube Lexi Fallowbreck |
Denise Traube |
Lexi Fallowbreck |
5 |
48.564 |
|
559 |
Julie Whitney Kira Sprightly Not Knightly AW(S) |
Julie Whitney |
Kira Sprightly Not Knightly AW(S) |
5 |
51.751 |
|
429 |
Robyn Sinclair Breezybrook Dare Devil |
Robyn Sinclair |
Breezybrook Dare Devil |
15 |
37.376 |
|
516 |
Sandra Stringer Mimbre Dixie Belle |
Sandra Stringer |
Mimbre Dixie Belle |
15 |
47.753 |
|
136 |
Elaine Webber Rhinestone Meadow |
Elaine Webber |
Rhinestone Meadow |
15 |
54.366 |
Eliminations:
336 Pia Rolfe, Lightning Lady Luna AW(D);
413 Lynn Jamieson, Jingles At Kesellielyn;
360 Matt Dorrell, Croftcorner Spring Water;
51 Sarah Boxall, Mister Up;
500 Sam Coe, Snazzy In A Unique Way ;
424 Arthur Read, Arfer Collie;
606 Julie Olley, Basileas Heart Of A Lion;
567 April Jean Harman, Glebemoore Imperial Wispa AW(S);
440 Jackie Scott, Twifinity Special Edition;
537 Liz Rogers, Devon Boy Dreamer Awg;
485 Linda Hailstone, Mae In The Mist AW(G);
419 David Spranger, Tearsran Tango Bachelor Boy;
468 Vince Norris, Devongem Sorcerers Magic;