Class: 36 Medium Jumping Graded 6,7
Judge: Gary Murphy Length: 169m Time: 51secs
Grade 6 - 1 place and 1 trophy
PlaceP |
R/N |
Handler + Dog |
Handler |
Dog |
Faults |
Time |
1 T |
837 |
Sue Luther Sleekee Deaky |
Sue Luther |
Sleekee Deaky |
C |
42.350 |
|
1029 |
Be Spurdle Mr Sid Tickles |
Be Spurdle |
Mr Sid Tickles |
C |
45.090 |
|
51 |
Gemma Jeffery Hotcallie Caradoc AW(S) |
Gemma Jeffery |
Hotcallie Caradoc AW(S) |
C |
50.754 |
|
147 |
Julie Thomson Nancy Jelly Tot AW(G) |
Julie Thomson |
Nancy Jelly Tot AW(G) |
11.458 |
62.458 |
Eliminations:
527 Sonja Osborne, Glantawe Manos;
5 Poppi-Anna Conway, Rose Gold Chandelier;
Grade 7 - 3 places and 1 trophy
PlaceP |
R/N |
Handler + Dog |
Handler |
Dog |
Faults |
Time |
1 T |
627 |
Helen Flatt Halliwells Magic Charm |
Helen Flatt |
Halliwells Magic Charm |
C |
33.327 |
2 |
121 |
Simon Bushell Gaia's Pocket Rocket AW(P) |
Simon Bushell |
Gaia's Pocket Rocket AW(P) |
C |
35.924 |
3 |
714 |
Virginia Alves Gonzalez Uxoa Paloma |
Virginia Alves Gonzalez |
Uxoa Paloma |
C |
37.001 |
|
281 |
Elaine Webber Rhinestone Meadow |
Elaine Webber |
Rhinestone Meadow |
C |
37.712 |
|
954 |
Tania Bull Jolly Gingersnap |
Tania Bull |
Jolly Gingersnap |
C |
38.151 |
|
1076 |
Roger Brown Barossa Back To My Roots |
Roger Brown |
Barossa Back To My Roots |
C |
39.467 |
|
254 |
Catherine Kendall Ainmhithe (an-Var-Har) Irish Spring Gus AW(S) |
Catherine Kendall |
Ainmhithe (an-Var-Har) Irish Spring Gus AW(S) |
C |
41.949 |
|
198 |
Michelle Oades La Roche AW(G) |
Michelle Oades |
La Roche AW(G) |
C |
42.197 |
|
192 |
Tracy Brewer Rio's My Love On The Run |
Tracy Brewer |
Rio's My Love On The Run |
C |
42.715 |
|
30 |
Julie Hickson Lovely Athena AW(G) |
Julie Hickson |
Lovely Athena AW(G) |
C |
44.917 |
|
468 |
Keith Ross Tuxedo The Torpedo |
Keith Ross |
Tuxedo The Torpedo |
6.187 |
52.187 |
Eliminations:
566 Jenny Hastie, Ainmhithe's High Jinks ;
502 Jess Dorsett, Hainan's Little Feet O'Flames;
516 Jacqui Wood, Licosateria Bionic AW(S);
582 Kevin Holmes, Northfen Brunswick Renoir AW(D);
47 Mark Pattenden, Kats Izz Ginger Snaps;
547 Karin Beales, Willowtarn Tantalise AW(P);
754 David Spranger, Tearsran Tango Bachelor Boy;
241 Emma Weiss, Go Curly Wurly AW(P);
706 Sarah Hawley, Sorrelberry Maternal Love;
242 Bev Barker, Just Bear In Mind;
590 Alan Bray, A Midnight Breeze At Upanovatigers;
906 Lucy Wheelwright, Basileas Super Mini Cooper AW(P);